Peníze by neměly scházet


Je naprosto zřejmé, že my lidé toužíme vést bohatý a spokojený život. A tento také obvykle vedeme, když jsme finančně natolik zajištění, jak si to přejeme. Když máme dost peněz, nemáme důvod si stěžovat na svou životní úroveň a prostě máme to, co chceme mít.

Ale co často nemíváme? Bohužel právě ony tolik potřebné peníze. A je jasné, že bez peněz toho nemáme daleko víc. Bez nich si nic nekoupíme, a potom máme jen to, co nám někdo dá, co někde najdeme nebo si to dokážeme sami zhotovit. A to je na hony vzdálené od ideální situace.

vyrovnané mince

Někdy prostě nemáme takové příjmy, jaké bychom si ke své spokojenosti představovali, někdy nás tíží příliš vysoké výdaje, které se v dané situaci nedají zvládnout, a pak se prostě zaobíráme klidně i dnem a nocí myšlenkami na to, kde ještě nějaké další finanční prostředky vzít.

Přemýšlíme o tom a zřejmě nás napadne, že bychom si mohli někde nějaké ty peníze půjčit. A nemusí to být vůbec špatný nápad. Jisté je tu ale jediné – ať se rozhodneme pro kteroukoliv půjčku, musíme jejímu poskytovateli nabídnout dostatečné záruky toho, že půjčené peníze vrátíme.

srovnané mince

A když se v bance přijde na to, že si vyděláváme málo a máme k tomu třeba i nelichotivé záznamy v registrech dlužníků? Pak máme v bankách utrum. A co dál? Dál už tu zbývají jenom nebankovní společnosti.

Nebankovní společnosti naštěstí nejsou tak puntičkářské a nechtějí po zájemcích o půjčku tolik nezvládnutelných garancí. Třeba u nebankovní americké hypotéky Americká hypotéka stačí, že se za ni žadatel zaručí zástavou nemovitosti a dokáže splácet, a každé žadatelovo přání se tu vyplní. Dostane tolik peněz, kolik potřebuje, i na dlouhou dobu, úročení tu není likvidační a půjčka je schválena a vyplacena rychle.

A tak není divu, že lidé často volí za své pomocníky právě nebankovní hypotéky. Není přece důvod, aby si komplikovali život jinde, když tady je získání peněz hračka.