Existuje něco jiného než běžné cigarety?


Spousta kuřáků má ve svém nejbližším okolí někoho, kdo nekouří a komu se kouření doslova a do písmene hnusí. Není se čemu divit, protože běžné cigarety mohou pořádně zapáchat a znečišťovat pokožku a dokonce i oblečení. Učitě jste někdy byli s někým kdo nekouří třeba v hospodě, a ten si potom stěžoval, že i za pár hodin mu načichlo oblečení zápachem z cigaret. Tak rychle oblečení načichne, a někdy může být problém zápach z oblečení vyprat.

elektronická cigareta

Kouření může způsobovat potíže v mezilidských vztazích právě proto, že kuřáci si často nedokážou cigaretu odepřít během společně trávených chvil s blízkými, kteří nekouří. Těm to samozřejmě vadí, a tak spolu raději nikam nechodí. Je to škoda. Místo toho je možné alespoň po nezbytně nutnou dobu přejít na elektronickou cigaretu, která tolik nezapáchá. Zkusit můžete třeba voopoo vinci, která se vyznačuje moderním designem, který vám neudělá ostudu ani na večírku.

Proč si ji koupit?

Elektronické cigarety fungují trochu jinak než normální. Nespalují tabák přímo, ale nahřívají tekutou náplň. Ta může obsahovat nikotin nebo být zcela bez nikotinová. Záleží na tom proč kouříte, zda je to kvůli závislosti na nikotinu nebo jen o zvyku. Elektronická cigareta může být i pomocníkem v boji s kouřením, protože díky ní si můžete sami určovat obsah nikotinu v náplni. Prodávají se totiž náplně o různých obsazích nikotinu, takže můžete zašít náplní s vyšším obsahem a postupně můžete přejít k nižšímu obsahu, až nakonec skončíte u náplně bez nikotinu.

muž vape

Vědci se již delší dobu přou o to, zda je kouření těchto cigaret šetrnější k organismu než kouření klasických cigaret. Většina jich dospěla k závěru, že samozřejmě nejde o nulové riziko, ale jde o daleko nižší riziko než jaké je u klasických cigaret. A to rozhodně stojí za vyzkoušení – zkuste třeba právě voopoo, které je velmi populární.