Co je to Tribulus terrestris a k čemu je dobrý


Tribulus terrestris je latinský název pro adaptogenní rostlinu Kotvičník zemní. Do této kategorie patří i například velmi známý korejský Ženšen či indický Ženšen přezdívaný jako Ashwagandha. Rodinu adaptogenních bylin, rostoucích roztroušeně na mnoha světových kontinentech zejména v horském prostředí, spojuje značná odolnost vůči povětrnostním vlivům. Poradí si i tam, kde jiné rostliny hynou, a to zejména díky soustavě kořenového balu, v němž ukrývají mnoho cenných výživných látek.

prášek z kořene Ženšenu

Tohoto jevu si povšimli lidé již před staletími a začali kořeny drtit a sušit a mít je k dispozici jako tzv. superpotravinu – výživový doplněk pro prevenci a léčbu různých neduhů. Tradice užívání adaptogenů se zachovala dodnes a i my máme možnost na vlastní „kůži“ zjistit, jak vlastně fungují a čím jsou prospěšné, a zda jsou pravdivé i Bulgarian Tribulus recenze.

Kotvičník zemní

Stres – jedním z nejnebezpečnějších a nejzákeřnějších zabijáků je chronický stres. Jeho dlouhodobé, http://www.vitalitas.cz/dlouhodobe-cestovni-pojisteni/ pomalé a zdánlivě nenápadné působení trvale zvyšuje hladinu stresových hormonů v krvi a narušuje citlivou hormonální rovnováhu. Jestliže to necháte dojít příliš daleko, zastihne vás adrenální únava s projevy depresí, potíží s trávením, a mimo jiné i neurologickými problémy, což může vést až k závažným civilizačním chorobám. Adaptogeny mají tu moc potlačit tvorbu stresových hormonů a udržet hormonální rovnováhu v patřičných mezích. Samozřejmě se zároveň musíte snažit stresové vlivy ze svého života odstraňovat.

Afrodiziakum – adaptogenní bylinky posilují i přirozenou touhu po sexuálních aktivitách, a navíc jde o čistě přírodní afrodiziakum, které není návykové, a je naprosto bezpečné (při doporučeném dávkování).

Svalová síla – adaptogeny dovedou v rámci hormonální rovnováhy podpořit mimo jiné i tvorbu testosteronu. Ten je potřebný jak pro každodenní běžný pohybový režim, tak i pro sportovce, podávající i extrémní fyzické výkony, například vzpěrače či kulturisty. Adaptogeny v tomto směru napomáhají dospělým lidem všech věkových skupin včetně seniorů.