Chutná hořká káva


Chutná vám káva? Abych se přiznala, tak opravdu neznám nikoho, kdo by mi řekl, že vůbec nemá rád kávu. Já si dávám také na kávě opravdu hodně záležet. A kávu piji už opravdu hodně dlouho. Kávu mě naučila pít právě moje kamarádka. Moje kamarádka mi řekla, že kdo nepije kávu, tak není in. Chvíli jsem na ni koukala a nemohla jsem to nějak tak moc pochopit. Kamarádka mi řekla, že ona kávu pije už velice dlouho, prý dokonce už od třinácti let. Docela hodně mě to šokovalo, protože jsem si myslela, že třináctileté děti vůbec nemohou pít kávu, jenomže ona mi potom řekla, že pila kávu bez kofeinu, měla tureckou kávu, kde nebyl vůbec žádný kofein, protože ona se chtěla opičit po své mamince otci a také babičce a dědečkovi, že oni všichni pijí tureckou kávu.

Každé ráno piji kávu.

I když její rodiče jí to nechtěli dovolit, tak nakonec ustoupili a řekli, že jí pořídí akorát tureckou kávu bez kofeinu. Moje kamarádka byla jako dítě byla opravdu nadšená, že také může pít kávu, akorát se to potom dozvěděli lidi ve škole, tak z toho nebyli moc nadšení. Proto její maminka musela také všechno vysvětlit, že turecká káva je bez kofeinu. A abych se přiznala, tak i já jsem si velice oblíbila tureckou kávu, zkoušela jsem také různé rozpustné kávy anebo práškové kávy či jiné kávové alternativy, ale nic mi nechutnalo tak moc, jako pravá obyčejná silná turecká káva.

Tureckou kávu opravdu miluji.

A navíc tureckou kávu piji také bez cukru. Opravdu asi bych nesnesla, kdybych musela vypít sladkou tureckou kávu. Nebo jakoukoliv sladkou kávu. Já jsem si zvykla na hořkou kávu a vůbec to nehodlám měnit. Piji tak tři nebo čtyři šálky kávy denně. A kdybych to všechno sladila anebo přesazovala, tak bych asi měla tak o pět kilo nahoru a to bych nesnesla. Jsem ráda, že jsem naučená na hořkou tureckou kávu. Lepší to být opravdu nemohlo. Proto také neuděláte chybu, když některé druhy kávy vyzkoušíte.