Chlupatá koule na klíčích.


Každý, nebo alespoň většina lidí nosí nějaké klíčenky. Klíčenka je nějaká malá věc nebo předmět, kterou si dáte pomocí malého kroužku nebo i bez něj na svůj svazek klíčů. Může to být skoro cokoliv a je jen na každém, čemu dá zrovna přednost. Většinou jsou jen omezené ve velikosti, protože nikdo na klíčích nechce tahat velkého plyšového medvěda, protože by to bylo dostatečně nepraktické. Přece jenom by to měla být malá věc, která pro vás bude něčím výjimečná nebo se vám jen bude líbit a měla by oživit váš svazek klíčů. Přece jenom se hledá lépe svazek s klíčenkou než jen tři klíče na jednom kroužku.

klíčenky na krk

Má to tedy svou estetickou stránku, ale taky praktickou. Určitě jste se mohli setkat s některými těmi známějšími jako je památka ze zahraničí, kdy na klíčence máte vymodelovaný nějaký druh historické památky, jako je Eiffelova věž nebo Šikmá věž a podobně. Stejně tak to může být nějaký pěkný mlýn z Amsterdamu a podobně. Malé památky mají něco do sebe. Ovšem nemusíte mít jenom ze zahraničí, ale můžete mít i některé ty české, které jsou krásné a stojí za to je mít v miniatuře. Velmi známé jsou ještě klíčenky na krk, které se v dnešní době zase velmi rozjíždí.

klíčenky na krk

Dnes je moderní mít klíčenku i na mobil, který si tak pověsíte na krk, a máte volné ruce a přitom ho máte stále u sebe. Je to skvělá věc, když máte malé děti a potřebujete volné ruky. Existují přívěsky šňůrkové, nebo i zipové, které jsou elegantní. Ovšem, můžete mít i řetízkový přívěšek, každý má něco na sebe a můžete je mít jak na klíče, tak na mobilní telefon. Hodně klíčenky na krk využívají převážně ženy. Další praktickou věcí může být otvírák na pivo, víno, malá baterka, která vám posvítí na zámek u dveří, zvukový signalizační přístroj na hledání klíčí, zapalovač, malé kolečko do nákupního vozíku, abyste tam nemuseli dávat peníze a mnoho dalších. Pak můžete mít některé s estetických klíčenek, které vám mají vylepšit vzhled, ale ničem nejsou přínosné, jako je malá chlupatá koule, jako bývá na zimním kulichu.