Bez topenářů se u nás neobejdeme


Instalatér topenář je profese, na kterou si někteří lidé v letním období ani nevzpomenou. Představa, že si v tropických vedrech ještě zatopíme pod kotlem, je děsivá, a každý je rád, že se může vhodným způsobem někde a nějak chladit. Topenáři jsou také zcela zbyteční na souostrovích v Tichomoří, kde lidé ani neví, co je sníh, maximálně při seškrabování námrazy v mrazicím boxu. Jenže jakmile u nás léto odezní a začnou podzimní plískanice, rádi bychom se při posezení v obýváku zahřáli, aniž by bylo nutné oblékat svetr a teplé ponožky. Tehdy ještě poměrně dobře snášíme chladnější počasí, ale s příchodem silnějších a trvalých mrazů se místnosti mění ve vnitřní prostor chladničky, a jestliže bychom nezatopili ani tehdy, bude v obytném prostoru teplota klesat až k nule.

ovladač topení

Dokážete si představit, že byste neměli doma žádný topný zdroj a byli tu uvězněni při teplotách kolem nuly po dobu několika měsíců, a to pouze s odkazem na teplé oblečení? Jak by se vám doma sledovala televize, pracovalo na počítači, jedl oběd nebo jste se hodlali osprchovat? Kdo nic takového nezažil, si asi stěží dovede představit tak krutou zimu.

kleště sikovky

Buďme tedy rádi, že instalatér topenář existuje, a že nám může vyjít vstříc nejen při instalaci vytápění, ale i při havarijních situacích. Jakmile totiž dojde k odstavení plynového kotle nebo dojde k závadě na radiátorech a je nutné přestat dům vytápět, teplota v místnostech poměrně rychle klesá a za pár hodin tu máte pouhých deset stupňů nad nulou, a již při takové teplotě se tu budete cítit nesví.

Nebezpečné je to zejména pro malé děti a senior, pro některé pokojové rostliny a domácí zvířata. Zejména akvaristé se děsí takového scénáře, protože topná tělíska v akváriích nepokryjí tak prudký teplotní výkyv a může to znamenat i úhyn ryb.

Jestliže se vám přihodí podobná havarijní situace, nezapomínejte, že instalatéři jsou tu pro vás nepřetržitě 24 hodin denně, a že udržují dostupný havarijní servis instalatér nonstop.

Uncategorized