Proč podrobit koberec důkladnějšímu čištění


Představte si situaci, že je parné léto, a vy se vracíte domů z práce notně utahaní, jako koťata. Máte za sebou náročný den, a tak se těšíte, až si konečně dopřejete svůj oblíbený pomerančový džus, zakousnete se do zákusků, co si nesete z obchodu, a natáhnete si nohy na konferenční stolek, abyste jim trochu ulevili z toho celodenního pobíhání.

bosé nohy na koberci

První, co uděláte, je vyzutí z bot v předsíni. Ihned poté zaběhnete na toaletu a po umytí rukou pak do kuchyně. Z kuchyně zamíříte do obýváku, kde se projdete nejprve ke konferenčnímu stolku, poté k oknu, pak zalijete své pokojové rostliny, dále zamíříte k vaší nové obrazové dekoraci, a pak teprve se posadíte do křesla. V obýváku tedy uskutečníte přibližně třicet kroků v ponožkách, ve kterých jste byli celý den v práci. Na mytí chodidel zatím nemáte náladu, až za chvíli, kdy si dopřejete celkovou sprchu.

ženy na koberci

Těch třicet kroků je však zásadních pro váš koberec. Jestliže to podobně praktikujete den co den, každý den se do koberce vetře část vašeho potu z ponožek, případně z chůze naboso. Jenže zatímco ponožky končí v koši na prádlo a následně v pračce, koberec nikoli, ten pouze podrobíte běžnému vysávání. Vysavač ale nezachytí veškerý pot, co se přilepí na kobercová vlákna, a tak za pár měsíců se sehnete blíže k podlaze a co ucítíte? Odér, připomínající nemytá bosá chodidla.

Tento scénář se odehrává v mnoha domácnostech a ti prozíraví již ví, že strojní čištění koberců je jediný způsob, jak se zbavit onoho chodidlového odéru a spolu s ním i zbytků nečistot a vyšlapaných cestiček, s nimiž si sáčkový vysavač nedokáže poradit.

Úklidové firmy vám koberec vyčistí kdykoli, ovšem výhodnější je doba, kdy můžete intenzivněji větrat, aby zbylá vlhkost na koberci rychleji vysychala. Tedy nejlépe v teplém období roku, například od května do září.