Zahradní bazén – místo zábavy pro celou rodinu nebo vyhozené peníze?


Možná jste nápad pořídit si bazén dostali při procházce mezi okolními rodinnými domy, z jejichž zahrad se ozýval radostný smích malých ratolestí stříkající po sobě v letním parnu chladnou vodu. Možná vás na tento nápad přivedla kamarádka nebo dobrý známý, možná jste se tak začali rozhodovat po zhlédnutí televizní reklamy, která hlásala obrovské slevy na téměř všechny bazény v nabídce a možná taky vlastně ani nevíte, jak vás to všechno napadlo. Ať tak či onak, pojďme se podívat na to, kdy se bazén vyplatí a kdy se léto raději obejde bez něj.

Voda v bazénu

Nad koupí bazénu by nebylo špatné uvažovat, pokud máte doma věčně znuděné nebo zlobivé dítě, které nemá prakticky pořád co dělat a vy nemáte čas s ním v letních měsících na bazén do města chodit každý den. Pokud do toho plavání nebo pobyt v chladné a průzračné vodě není cizí ani vám, možná je koupě bazénu pro vás jako stvořená. A jestli k tomu všemu máte na zahradě vhodný prostor, na kterém se bazén bude moci vyjímat, můžete se prakticky vrhnout do výběru.

Žena lehátko bazén

Bazén by naopak neměli pořizovat lidé, kteří nejsou zrovna milovníky vody, nebo nemají na svém pozemku na jeho umístění vhodný prostor. Je také velmi důležité nezapomínat na to, že koupě bazénu není jedinou investicí, která je s takovou zahradní atrakcí spojená. Investovat budete muset i do něčeho, čím bazén nafouknete (diesel kompresor to ale zase zrovna být nemusí) a do prostředků, které věnujete do péče o něj. A že je potřeba se starat nejen o to, aby se z vody nakonec nestala bažina, by vám mělo být jasné ještě před samotnou koupí.

Pokud se vám rozhodnutí o pořízení zahradního bazénu stále drží v hlavě a jste ochotni jej i po koupi opečovávat, nejspíš se nejedná o úplně špatný nápad. A možná v létě vaši zahradu bude zdobit nový modrý host, který se také dost možná stane v horkých parnech věrným přítelem celé rodiny.