Vytáhněte vaše rodiče na společný výlet


Rodina by měla držet pohromadě, to je známý fakt. Zvláště v dnešní pohnuté době, kdy vám také může připadat, že se snad kolem vás většina lidí zbláznila. Docela trefně to naznačila zpěvačka Leona Machálková v jedné ze svých skladeb, kde se uvádí doslova: „svět je plnej bláznů…“.

město Tábor

Abychom se tu nezbláznili i my, je třeba být obklopeni přáteli, kterým plně důvěřujeme, a zejména ctít rodinné zázemí. Vyplatí se s těmito lidmi také tu a tam vycestovat na výlet do přírody. A že je kam, je známý fakt, a buďme rádi, že žijeme ve středu Evropy, kde je přírodních krás bezpočet. A kam se vypravit s autem z autopůjčovny v Praze, abychom se tam mohli společně bavit a užívat si maximální víkendovou pohodu nebo společnou dovolenou?

Tábor z kostelní věže

Tábor a Veselí nad Lužnicí – tato dvě města patří ke klenotům naší země. V Táboře vám doporučujeme prozkoumat podzemní katakomby, vystoupat na kostelní věž a na věž Kotnov a prohlédnout si město a jeho okolí z výšky. Možná vás bude fascinovat i řeka Lužnice a za tou se pak můžete vypravit do Veselí nad Lužnicí, k soutoku s Nežárkou. Nedaleko Veselí se nachází zatopené pískové lomy, ideální prostředí pro přírodní koupání, a nebudete-li jej mít dost, zavítejte k hrázi rybníka Rožmberk, kde je na jeho západním břehu k dispozici travnatá pláž s písečným vstupem do vody.

Mariánská hora – vyhovují-li vám naopak horská panoramata a krásné vyhlídky, zamiřte do Jizerských hor nad osadu s názvem Albrechtice v Jizerských horách. Část obce s názvem Mariánská hora poskytuje úžasné zázemí k týdennímu pobytu a je tu krásně v létě i v zimě. Auto tu zaparkujete u některého z místních penzionů a můžete se vydat na pěší túru nebo cyklistický výlet po okolí, například do Tanvaldu, do Harrachova, do Příchovic, do Rejdic, do Bedřichova nebo do Smržovky k úchvatnému železničnímu viaduktu.