Skutečně je tahák anebo do školy bezpečně dobrý nápad?


Asi není třeba říkat, že dnešní školy jsou především o tom, abychom do hlavy dostali co nejvíce informací. Jen málokdy potřebujeme dané věci skutečně rozumět, většinou stačí buď znát postup, nebo dané údaje. Za takovéto situace pak není divu, že se studenti snaží si práci ulehčit a zajistit, že budou mít větší šanci u zkoušky uspět.

Jednou z nejčastěji používaných pomůcek je zde tahák. Jedná se nejčastěji o kus papírku, předem připraveného, na kterém máme napsáno vše, co budeme potřebovat k úspěšnému splnění zkoušky. Jistě, jejich používání je zakázané, avšak to ještě nikomu nezabránilo, aby jej nepoužil. Je však potřeba jej dovedně skrýt, a v tom mohou být studenti až neuvěřitelně vynalézaví.

klasický ruční tahák

Je však otázkou, zda to znamená tahák aneb do školy bezpečně https://www.vaskouzelnik.cz/galerie/moderovani/tahak-aneb-do-skoly-bezpecne a s jistotou, že danou zkoušku uděláme. Zdaleka ne vždy to totiž takto funguje, a v některých případech může být použití taháku i kontraproduktivní.

Jistě, jeho příprava, pokud je skutečně kvalitní, je všeobecně považována za přínosnou. Jde totiž v podstatě o formu učení, a často se pak stane, že si tak vše zapamatujeme a tahák ani nepotřebujeme. To však samozřejmě neplatí v případě, že si jej stáhneme z internetu a jednoduše vytiskneme.

taháky se schovávají i do per

Jeho použití je však už něco jiného. Naprostá většina žáků je z podvodu nervózní, bojí se, že je učitel chytí, a to se samozřejmě projevuje navenek. I to je důvod, proč většina učitelů dokáže velkou část těch, kteří taháky používají, odhalit. Je však pravdou, že se někdy rozhodnou je nechat být. Ovšem ona nervozita se neprojevuje pouze navenek, nýbrž také uvnitř. Prostě a jednoduše, když jsme nervózní, pak se hůře soustředíme na daný úkol, a mnohem snáze uděláme chybu. Proto se může velmi snadno stát, že nám použití taháku může paradoxně výsledek spíše zhoršit. Je proto na uvážení každého, zda je skutečně dobrý nápad si tahák vzít. Věřte, že v mnoha případech vám naopak spíše uškodí.