Koberec je místo pro hru jako stvořené


Pozvali jste k vám návštěvu s malými dětmi, které se již znají s vašimi dětmi, a všechny si společně hrají v dětském pokoji? Což takhle napodobit dětský svět a hrát si s nimi? Anebo je nerušit a hrát si v obývacím pokoji na koberci? Koberec je pro hru prostor jako stvořený, můžete si tu rozložit puzzle, můžete tu rozprostřít hrací plány deskových her anebo rozdat jednohlavé karty na Mariáš, Prší a Lóru. Anebo si tu budete skládat nějakou stavebnici, třeba legendární Merkur, což je stavebnice pro děti i pro dospělé.

kočka na koberci

Hry na koberci se vyznačují specifickým kouzlem, které jinde nelze očekávat, je tu totiž velká hrací plocha, měkkoučko a teplo, a jste si všichni nablízku. Právě zde, na rozdíl od křesel a sedacích pohovek, si uvědomíte, že je mnohem lepší a příjemnější být spolu v těsném kontaktu, nikoli být obětí digitalizovaného virtuálního prostředí mobilních a sociálních sítí. Hry na koberci tedy více sbližují a vytváří lepší mezilidské vztahy. A je známo, že čím pevnější svazky mezi lidmi jsou, tím méně vás může někdo ovládat.

pes na koberci

Aktivity provozované na koberci, ať už je to hraní s dětmi či dospělými, tělesné cvičení a posilování, anebo práce na počítači, však podmiňuje jedna zásadní věc, tedy ona to není přímo podmínka, ale je žádoucí ve vlastním zájmu i v zájmu ostatních ji dodržet – čistota koberce. Váš pohyb na koberci dokáže pokazit pohled na nevábnou skvrnu, na vyšlapané cestičky, tmavé a šedé pruhy, kde je zjevné, že se tu koberec nečistil dobrých pár let, a k tomu všemu se ještě může přidat poměrně typický jev, co provází každý koberec, kde se často chodí v ponožkách či naboso – odér, připomínající alespoň týden nemyté bosé nohy.

S nečistotami i se zápachem si však velmi rychle a účinně poradí čisticí stroj čištění koberců Praha 6 wismont-cisteni.cz, který koberec uvede do stavu přijatelného pro jakékoli činnosti, i kdybyste měli na něm ležet a mít jeho vlákna jen deset centimetrů od vašeho obličeje.