Kde se používá velkoobjemový kontejner


Stejně jako mnoho jiných produktů, i skladové kontejnery se vyrábí v nejrůznějších velikostech, od těch menších až po velké. Mezi ty největší pak patří velkoobjemový kontejner schoelleralibert.com. S ním se však v našich podmínkách běžný člověk příliš nesetká. Jeho použití je totiž omezené, a především právě kvůli jeho velikosti.

Je totiž jasné, že například neprojde běžnými dveřmi, a to ani těmi garážovými. Nelze jej tedy dostat přímo do skladu či do obchodu. Na korbu nákladního automobilu jej sice můžeme naložit, avšak jen s určitými obtížemi. Mnohdy také bude zařazen pod „nadměrný náklad“ a jeho přeprava bude podléhat pravidlům, které se na něj vztahují.

velké kontejnery do auta nenaložíme

Ze stejných podmínek se také nehodí pro běžné domácí použití. Prakticky žádná domácnost nemá dostatek prostoru, a pokud bychom jej měli například na zahradě, pak by velmi rychle zreznul. Navíc většina z nás nemá tolik věcí, které by do něj dávala, a pro které by bylo nutné si pořizovat kontejnery této velikosti.

Manipulace s nimi také není jednoduchá. Většinou jsou k ní nutné speciální jeřáby. Běžný člověk, ani skupina lidí, s ním totiž nepohne. Proto je možné jej přemisťovat pouze tam, kde se tyto jeřáby nachází. A je jasné, že ty na mnoha místech nenajdeme.

řada velkoobjemových kontejnerů

Dobrá, když ale mají tolik nevýhod, proč se vlastně používají? Odpověď je, že nám umožňují přepravit velké množství zboží najednou. To snižuje náklady, neboť jej můžeme všechno dát to jednoho velkého kontejneru, namísto několika malých, a to po většinu cesty.

Najdeme je tedy především v přístavech, neboť nejvíce využití mají v lodní přepravě. Ta totiž mnohdy trvá dlouho a navíc je zde potřeba ušetřit co nejvíce místa. Lodě mají navíc takovou nosnost, že jich bez problémů unesou mnoho, nehledě na to, že tento typ dopravy zboží patří mezi nejlevnější. Není tedy divu, že se zde tak často používá – a používat bude i nadále.