Jak si poradit s montáží nábytku


Kdo z vás pamatuje dobu socialismu, zřejmě si dokáže vybavit i tehdejší uspořádání obývacích pokojů, kdy v nich převládaly nábytkové stěny od podlahy až ke stropu. Ukládal se do nich porcelán, ložní prádlo, fotografie, hrací karty a mnoho dalších užitných předmětů. Když jste si takový nábytek objednávali, bylo nutné domluvit i jeho odvoz, a to se řešilo tím, že vám před dům přijela Avie s plachtou, a řidič se závozníkem vám začali postupně vykládat z auta jednotlivé kusy nábytku, tzv. sektory. Nábytku se přezdívalo „sektorový“ ze zcela zjevného důvodu, protože šlo o krabice, které jste mohli poskládat na sebe dle různých variant.

obytná místnost

Jenže sektorový nábytek zabíral výrobcům nábytku mnoho prostoru ve skladech, a tak se od výroby tohoto řešení ustoupilo a nahradilo se to nábytkovými stavebnicemi. Pokud si tedy dnes chcete koupit https://www.apple.com/cz/shop/buy-mac/imac-pro šatní skříň, komodu, postel, psací stůl nebo konferenční stolek, zakoupíte hromadu desek, vrutů a latí, a to vše úhledně zabalené v kartonových krabicích. Vaším úkolem je nábytek sestavit až doma, a zde mnohdy nastává problém. Ne každý to dokáže, a ne každý si poradí se všemi úskalími, co montáž nábytku Praha provází.

nábytek v místnosti

Při montáži nábytku vám může na zem upadnout některá z desek a rozlomit se, nebo se odštípne kus dýhy. Můžete provrtat vrutem horní desku stolu, můžete některé díly mezi sebou zaměnit, což bude viditelné a škaredé, a některé návody vám mohou připadat jako rébusy pro zdatné a pokročilé luštitele křížovek. Může vám tu scházet i některé nářadí a nemusíte mít při ruce žádného pomocníka na přidržení materiálu, aby se nepoškodil.,

S tím vším si ale snadno poradí stěhovací firma, stěhováci provádí montáže i demontáže nábytku i bez podmínek, že byste se museli zrovna stěhovat. Můžete jim svěřit i náročnější aplikace, například kuchyňské linky a vestavby na míru.