Benefity plavání


Plavání je jednou z nejpopulárnějších sportovních aktivit na světě. Proč? Jelikož se jedná o zábavný a jednoduchý sport, který nám přinese řadu výhod. Jaké to jsou?

Cvičíte celé vaše tělo

Jednou z největších výhod je, že při něm procvičujete úplně celé tělo. Cvičíte všechny svaly ve vašem těle, a tím ho zatěžujete rovnoměrně. Je tedy vhodný i pro ty, kteří mají například problémy s klouby, protože při plavání nedochází k jednostrannému zatěžování, jako je tomu například u běhu.

plavání

Procvičujete i vaše nitro

Při plavání neprocvičujete jen vaše svaly, klouby a kosti, ale také vaše nitro. Plavání je skvělé pro vaše kardiovaskulární zdraví. Posiluje vaše srdce, plíce a předchází tak jejich onemocněním. Podle studií jsou lidé, kteří se věnují plavání méně ohrožení vysokým krevním tlakem nebo infarktem myokardu.

Pomáhá s astmatem

Vlhké prostředí bazénu má dobrý vliv na lidi s astmatem. Lidé s astmatem jsou často ohledně sportů omezeni, protože většina nedělá jejich onemocnění dobře, ale plavání je právě skvělým cvičením pro tyto lidi. Pro astmatiky je ale lepší volit prostředí, kde není voda s chlórem, která může dráždit jejich dýchací cesty.

Zlepšení spánku

Plavání může pomoci s vašim spánkem. Podle studií je plavání nápomocné, pokud trpíte nespavostí anebo máte nekvalitní spánek. Cvičení obecně může pomoci s problémy s nespavostí, ale u plavání se dosahuje opravdu skvělých výsledků.

plavání

Zlepšení nálady

Plavání může pomoci zvednout vaši náladu! Během plavání se ve vašem mozku vylučují endorfiny, které zlepší vaši náladu a přinesou vám pocit štěstí. Tím se budete k plavání snadněji opakovaně vracet a může vám to pomoci, pokud trpíte psychickými poruchami, jako úzkosti. Co ale když neumíte plavat? Můžete to snadno změnit, i pokud jste dospělí! Nikdy přeci není pozdě. Vezměte si lekce plavání Praha a staňte se odborníkem přes tento sport.